mamawkuchni

By niejadek zjadł obiadek

Jak wiadomo dużo dzieciaków to niejadki, nie chcą jeść obiadów, a rodzice zamartwiają się co zrobić. Pomyślałam, że podsunę kilka pomysłów, które sprawdziły się u mnie w praktyce.

Moje dzieci czasem wybrzydzały, szczególnie jeśli w potrawie znajdował się składniki, którego nie lubiły. Postanowiłam podejść do tego tematu w trochę inny sposób i zaangażowałam maluchy do wspólnego gotowania. W trakcie gotowania dzieciaki mówią, który składnik im nie pasuje i dlaczego, pozwalam im poeksperymentować w kuchni i skosztować go w innym połączeniu, Staramy się nie lubiany składnik zastąpić innym lub też zmniejszyć jego ilość. Gotując wspólnie maluchy zauważyły także, że przygotowanie posiłku zajmuje dużo czasu i wkładu pracy, dzięki temu bardziej doceniają przygotowane przeze mnie posiłki.

Jeżeli dziecko mimo wszystko jest niezadowolone i marudzi dajmy mu spokój, niech zostawi obiad i go nie je. Nie dawajmy mu w zamian innych rzeczy, które lubi bo będzie myślało, że zawsze może się tak zachować więc po co ma jeść coś zdrowego skoro i tak dostanie to co chce. W sytuacji kiedy nie jesteśmy w  stanie porozumieć się z dzieckiem, a maluch przez długi czas dalej nie chce jeść konieczna jest wizyta u lekarza. Tylko w ten sposób zadbamy o zdrowie naszej pociechy.

Pamiętajcie, że najważniejsza jest rozmowa. Spokojna i rozsądna rozmowa potrafi rozwiązać na prawdę wiele trudnych sytuacji. Tłumaczcie dzieciom wszystko, pokazujcie im życie w ciekawy sposób. Kolorowa sałatka z uśmiechem z truskawek czy też wesoły naleśnik na pewno dużo bardziej zachęci do zjedzenia zdrowego posiłku 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 16 czerwca 2015 by .
%d blogerów lubi to: